Co se týká car controllingu, autodohledu či monitoringu vozidel, tak je v dnešní době na internetu k dispozici mnoho aplikací, které vetšinou umožňují i generování knihy jízd. Z dostupných aplikací je možné si objednat konkrétní řešení jako je třeba Car Control, popřípadně GPS Dozor a jiné. Tyto služby fungují tak, aby celý vozový park byl přihlášení do pod kontrolou. Výhoda těchto systémů je, že jste vždy pod neustálým dozorem, a že se kdokoliv kdykoliv se správným heslem může podívat, kde přesně jste, jak rychle jedete, kde právě tankujete. Pokud Vám toto vyhovuje, je služba Car control vhodná přesně pro vás.

Kolik stojí CarControl?

Car Control ceník je rozdělen do 3 variant:

  • Varianta Basic - základní verze systému
  • Varianta Standard - nástroje pro kompletní správu firemních flotil
  • Varianta Premium - vychází z verze Standard a je rozšířena o mapy Evropy

Základní cena služby začíná na 159 Kč bez DPH měsíčne u varianty Basic a končí na 499 Kč bez DPH měsíčně. Vždy je nutné jednorázově zakoupit do vozu speciální jednotku Car Control v cenách od 3 500 Kč (mobilní jednotka Car Control) - 7 000 Kč (zabezpečovací jednotka Car Control) bez DPH.

Domníváme se, že tyto systémy jako je Carcontrol jsou vhodné i pro malé a střední podnikání, protože například po příhlášení nabízí i Dispečerské funkce popřípadě rozsáhlé reporty s vlastním nastavením. Taktéž je možné používat i speciální moduly, a to v případě, že chcete vědět jak se pohybujete v aktuálním reálném čase. Mnohdy tyto řešení obsahují i takové funkce, jako je například autopůjčovna, vedení cestovní náhrady, záznam o servisu a mnohdy umožnují i odesílání mailů.

Je Car Control vhodný, když Vám jde pouze o knihu jízd?

My se domníváme, že běžný podnikatel, který má povinnost vést knihu jízd, takto pokročilé funkce nepotřebuje. Běžný člověk, ať už se jedná o OSVČ nebo majitele firmy, potřebuje mít možnost se řádně pohybovat, dojet na místa určení a pokud to zákon ukládá tak i řádně vykazovat do knihy jízd. Z pohledu ochrany soukromí nám tyto aplikace přijdou až za hranou a nevnímáme je jako příliš přínosné. Naopak se domníváme, že mít možnost vygenerovat knihu jízd bez aktivního dohledu je ten nejlepší možný způsob jak posílit výkon jednotlivých firem včetně možností pro jednotlivé řidiče. Generátor knihy jízd nabízí všechny potřebné funkce za 500 Kč bez DPH / auto / rok výstupem ke stažení je pak editovatelná kniha jízd v excelu či PDF.

Zdroj úvodního obrázku a ceníku ze dne 10.6.2016: carcontrol.cz.o2.com/web/ - www.carcontrol.cz