V současnou chvíli se na trhu objevuje čím dál tím větší množství korporátních či fleetových řešení pro vední knihy jízd. Vedle aplikací jako jsou GPS kniha jízd nebo CarControl je to například i aplikace Carwatch od společnosti LeasePlan. Celý systém LeasePlan Carwatch funguje tak, že do vozidla jsou namontované skryté komunikační jednotky, které zachycují geolokační signál a prostřednictvím mobilních sítí neustále hlásí svoji aktuální polohu automobilu do počítače uživatelů. LeasePlan kniha jízd pak hlásí všechny změny polohy automobilu včetně počtu ujetých kilometrů, doby i trasy jízdy.

Je LeasePlan Carwatch vhodný i pro živnostníky? 

Chápeme účelnost těchto systémů typu LeasePlan Carwatch či Carcontrol pro velké flotily firemních vozů, nicméně pro běžného podnikatele či živnostníka, nám tento systém LeasePlan knihy jízd přijde jako kanón na vrabce. Nevíme jak vám, ale nám přijde sledování řidiče vozu na každém kilometru poněkud nevhodné a to především s ohledem na ochranu soukromí pro toho kterého řidiče. Oproti tomu se domníváme, že aplikace Generátor knihy jízd naopak podporuje toto soukromí a ten který uživatel má možnost naplnit povinnost vést knihu jízd bez vyšších časových nároků. Taktéž se domníváme že 1 hod práce za rok a 500 Kč bez DPH za každé auto per rok je opravdu nejvýhodnější cena na celém trhu oproti všem těmto podnikovým řešení. V současnou chvíli očekáváme, že většinu těchto podnikových řešení čeká poměrně výrazné zdražení jednotlivých služeb a to primárně s ohledem na ohlášenou změnu společnosti Google pro poskytování jednotlivých mapových podkladů a taktéž pro poskytování routingových schémat - tedy plánovačů jednotlivých tras. Náš Generátor knihy jízd využívá vlastních mapových zdrojů a tudíž se ho tento limit nedotkne.

Zdroj úvodního obrázku ze dne 1.8.2016: https://www.leaseplan.cz/produkty-a-sluzby/online-aplikace/carwatch-elektronicka-kniha-jizd