Pro sdružování odborně vzdělaných účetní vznikla komora certifikovaných účetních. Tato komora poskytuje mnoho výhod a jedněmi z nich jsou například vzdělávací akce, na kterých se mohou setkávat její členové. Komora účetních se pak zapojuje do metodologické činnosti po poradní a lektorské činnosti. Komora má rozsáhlý odborný informační servis včetně právní pomoci a to i včetně kariérního odborného poradenství. Každý takový registrováný účetní pak může používat logo komory. Komora certifikovaných účetních taktéž zprostředkovává nabídky a poptávky jednotlivých obchodní kontaktů včetně dalších nezbytných výhod a rozsahu nabídek od jednotlivých partnerů. Je pravděpodobné, že značný počet členů komory spolupracuje i s účetní kavárnou v komunikaci aktuálních novinek.

Metodická oblast v oblasti vedení knihy jízd

V metodologické oblasti se nám zdá, že komora příliš neklade velkou pozornost pro nasazování jednotlivých systémů. Příkladem může být otázka vedení knihy jízd, kdy komora na svých stránkách uvádí možnost paušálních výdajů pro jednotlivá vozidla, ale neřeší náročnost vedení této agendy. Běžný lajk by pak očekával, že se komora primárně zaměří na pomoc firmám s optimalizací časově velmi náročných agend. V případě vedení knihy jízd např. podpora pro využítí Generátoru knihy jízd nebo GPS dozoru či Carcontrol v případě potřeby GPS monitoringu.

Taktéž bychom očekávali poměrně výraznou pomoc jednotlivým členům a to jak na úrovni fyzických osob a taky právnických osob právě při řešení zavádění jednotlivých technologií.

Zdroj úvodního obrázku ze dne 22.6.2016: www.komora-ucetnich.cz